Сурфінія. Простими словами про ідеальний ампел.

Сурфінія. Простими словами про ідеальний ампел.
0 Comments

У 70-х роках минулого століття японською компанією Suntory було виведено новий гібрид петунії, який зареєстрували під маркою “сурфінія”. З того часу і почалася її тріумфальна хода по всьому світу. Так що ж таке “сурфінія”, чим вона відрізняється від петунії і чому така популярна? Відповісти на ці запитання нам допомогла ось ця стаття https://tdazovcable.kiev.ua/surfiniya-i-petuniya-v-chomu-riznicya-sekreti-doglyadu-viroshhuvannya-i-foto/.

Скажу відразу: сурфінія – це окрема група петунії, що включає безліч сортів, що відрізняються розміром, формою і забарвленням кольорів. Але головне, що характерне для всіх сурфіній, це неодмінна ампельність. Тут важливо відзначити наступне: якщо сурфінія – це однозначно ампель, то не всякий ампель – сурфінія. Багато недосвідчених квітників помилково називають сурфініями звичайні ампельні петунії. Справді, їх дуже складно відрізнити, особливо в розсадному віці, але є деякі особливості, властиві тільки сурфініям:

  1. Більшість сортів сурфінії вже в розсаді мають потужні та довгі пагони.
  2. Не поспішають зацвітати: спочатку нарощують досить великі батоги і тільки потім на їхніх кінцях з’являються квіти. Наступні пагони потім ростуть з кожного міжвузля по довжині батогів і таким чином формується великий кущ, усіяний квітами.
  3. Немахрові квіти сурфінії мають яскраво виражену форму грамофона, зазвичай із темнішою горловиною.

Безперечною перевагою сурфінії є те, що вона практично не потребує формування. Достатньо однієї прищипки черешка в розсадному віці і надалі вона сама себе сформує.

Сурфінія. Простими словами про ідеальний ампел.

Сурфінія відрізняється стійкістю до несприятливих умов і великою силою зростання, її пагони можуть досягати 2-х метрів завдовжки. Буквально за 1,5 місяці з маленького живця формується повноцінна потужна рослина. Саме тому потрібно подбати про досить велику ємність для неї. Найоптимальніший варіант – від 10 літрів на одну рослину. Якщо сурфінія росте в достатньому обсязі грунту, то вона практично не виростає і чудово цвіте до глибокої осені, тому і стрижка, що омолоджує, в середині літа їй не потрібно. Але, задля справедливості хочу зазначити, що не всі сорти сурфінії однаково потужні: як і серед ампельної петунії, вони різні за силою і характером зростання.

Розмножується сурфінія винятково вегетативно! Ті насіння, що продаються в кольорових пакетах під ім’ям “Сурфінія”, насправді не мають жодного відношення до справжньої сурфінії! Це обман! Найчастіше в барвисті пакети фасують насіння ампельної петунії сортосерій Вейв або Вельвет, які за характером росту і цвітіння схожі на сурфінію, але це зовсім не те! Тому купуйте сурфінію тільки живцями або саджанцями, що підросли, у перевірених і надійних продавців. І помнете, що не всі вегетативні петунії є сурфініями! Часто на сторінках інтернету трапляються продавці, які видають за сурфінію вегетативну ампельну петунію. Нічне небо, Рим маджента, Тумбелини та інші. Будьте уважні!

Як я вже зазначала вище, сурфінії легко переносять негоду. На відміну від багатьох сортів петунії, вони швидко відновлюються та заповнюють пошкоджені суцвіття, листя та пагони. Що стосується догляду, то він нічим не відрізняється від догляду за петунією: регулярні підживлення, профілактичні обробки фунгіцидами та інсектицидами від грибків та шкідників, своєчасний полив і, по можливості, хоча б спочатку, видалення зів’ялих суцвіть. Чому “по можливості” – тому що в міру зростання цвітіння стає настільки рясним, що видаляти все відцвілі просто нереально, особливо у дрібноквіткових сортів.

Група сурфіній відрізняється великою різноманітністю форм та забарвлень. Крім класичних сортів із звичайними великими квітами, існують махрові та дрібноквіткові сортосерії. І всі вони дивовижні!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *